Pomozte zachránit posledních 200 irbisů v Kazachstánu

Ochrana irbise je závod s pytláky, ale i developery a místními úřady, kteří se ucházejí o pořádání zimní olympiády v roce 2022. Pomozte nám prosím ochránit jedinečnou přírodu, která je domovem sněžného levharta i dalších unikátních druhů.

Osud irbise máte i ve svých rukách - darujte online platební kartou

400 Kč 700 Kč 1000 Kč 1500 Kč 2000 Kč
Jsem patronem stromku pramáti dnešních jabloní.*  Jsem patronem malého irbise. Jsem patronem samice a jejího mláděte. Jsem patronem tří koťátek irbise. Podpořím práci lidí, kteří svůj čas věnují ochraně irbise.


* Plodu se říkalo „alma“, což je dnešní kazachstánský výraz pro „jablko“, a odráží se i v názvu bývalého kazašského hlavního města Alma-ata – „Otec jablek“.

Darujte převodem na účet:

  • číslo účtu: 2800 600 855 / 2010
  • variabilní symbol: 4023
  • Dejte nám o sobě vědět, abychom vás následně mohli informovat, jak Váš dar pomáhá →

Jako poděkování dostanete dvakrát ročně newsletter o životě sněžného levharta.

Můžete také udělat radost svým blízkým - darujte jim podíl na záchraně krále asijských hor.

 irbis-samo

Svým darem pomůžete odvrátit nesmyslný plán na výstavbu rozsáhlého lyžařského areálu v místě, kde se odpradávna vyskytuje a rozmnožuje irbis – král asijských pohoří.

  skalar2005-Alatau
„Irbisové bývali králi kazachstánských hor, 80 % jich už ale lidé vyhubili. Pomozte nám prosím, abychom uchránili před developery místa, která jsou pro sněžné levharty domovem, místa, kde může vzniknout nová generace těchto majestátných šelem. Děkujeme vám.“
říká Martin Skalský z Arniky.
 
  sergei-kuratov
„Nemůžeme dopustit, aby nám ty hory vzali. Projekt za 470 milionů dolarů obyvatelům Almaty nic nepřinese. Za tyto ohromující peníze vznikne luxusní rezort pro vyvolené. Obyčejní lidé by se do údolí Kok Željau už nikdy nepodívali.“
říká Sergei Kuratov z kazachstánské organizace Green Salvation.